Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Мій вибір біотехнологія у НУХТ: мрії мають втілитись у життя!

Нещодавно ми розпочали цикл публікацій, що покликані висвітлити відгуки здобувачів-біотехнологів щодо їх шляху до біотетехнолога у НУХТ та вражень від першого семестру навчання. Отже, продовжуємо! До вашої уваги відгуки студентів групи БТ 1-4:

Москаленко Руслана: «Як тільки я прийшла подавати документи, то люди, що знаходились в аудиторії, були дуже хороші та привітні. І це дуже тішило, адже ми, вступники, робили перший крок у доросле життя і були в невідомості перед майбутнім. І от уже минуло півтора місяці навчання в НУХТі на факультеті біотехнологій... Час летить дуже швидко – наче вчора ми знаходились в актовій залі на посвяті і дивились на захоплююче свято для нас!

Позитивні емоції - запорука успішного навчання

Враження – це те, що залишається у свідомості людини від побаченого чи пережитого. Я ще не пережила багато чого, все ще попереду, адже моє студентське життя тільки розпочалося, проте побачити та відчути все те вперше вже встигла і залюбки про це розповім.

Будучи абітурієнтом, ретельно та з розумом обираючи майбутній вищий заклад для навчання, я хвилювалася, як і будь-хто. Та час летить швидко. Мій вибір зупинився на Національному Університеті Харчових Технологій, в який і вступила, далі залишається пізнати його та поринути в цікаве і корисне навчання.

Невидиме навколо: лабораторні роботи з дисципліни «Мікроорганізми як біологічні об'єкти»

Осінній семестр розпочався досить оптимістично. Здобувачі розпочали вивчення дисциплін в очному форматі. Проте життя вносить свої корективи і після короткого періоду проведення занять в стінах рідного університету знову розпочалось дистанційне навчання. І, якщо з лекціями все більш-менш зрозуміло, адже їх досить легко проводити з використанням Zoom-конференції, то з проведенням лабораторних робіт не все так просто. Тому ми звернулись до здобувачів-біотехнологів, які в цьому семестрі вивчали дисципліну «Мікроорганізми як біологічні агенти», щоб вони висловили свої враження від організації лабораторних занять під час дистанційного періоду навчання.

Мій вибір біотехнологія у НУХТ: перші враження

Ось і знов, як і щороку незабаром перша сесія у першокурсників, яку недаремно називають «студентським хрещенням». Саме після цієї сесії кожен з новобранеців поправу зможе називати себе студентом. В минулому році ми започаткували традицію публікували враження першокурсників від початку навчання та їх роздуми щодо відповіді на питання «Чому мій вибір – біотехнологія в НУХТ?». Тож, у продовження цієї традиції публікуємо перші відгуки:

Пушко Вікторія, БТ 1-3: «Історія з обранням університету почалась на початку 11 класу. Оскільки я хотіла спочатку бути фармацевтом, мій вибір був між медичними коледжами. До кінця я була впевнена в тому, що піду навчатись саме туди, але потім вирішила поцікавитися, які ж професії найпопулярніші на сьогоднішній день. Між всіма такими професіями були біотехнології та біоінженерія. Почитавши про них, я стала обмірковувати – чи не обрати цю професію.

Лабораторні роботи On-line: практичні навички приготування антибактеріального мила

Незважаючи на навчання On-line, магістранти все одно мають змогу виконувати лабораторні роботи своїми руками, удосконалюючи свої знання з дисципліни «Технологія лікарських косметичних засобів».  Цього разу студенти випробовували технології приготування мила.

Завдяки асистенту кафедри Валерії Потапенко студенти теоретично опанували матеріал з технології приготування мила, а потім практично його закріпили, власноруч приготувавши.

Ознайомившись з варіантами технологій, що включають використання дитячого мила чи мильної основи, магістранти продумали склад мила власного приготування, виходячи з властивостей інгредієнтів. Різноманіття отриманих виробів включали в себе антибактеріальні, з додаванням ефірних олій чайного дерева, кориці чи лемонграсу, скрабуючі, до складу яких входила кава чи зернові культури (вівсянка), зволожуючі, з додаванням молока, чи просто декоративні,  отримані за допомогою барвників та хайлайтера.

Публічний виступ: як виголосити промову й подолати страх публічного виступу

«Ніколи не помиляється той, хто нічого не робить» – істина, відома всім. Але, на жаль, коли берешся за нову справу, в якій ще не дуже вмілий, вона якось мало втішає. Люди дуже бояться помилитися і відмовляються від спроб напрацювати майстерність. І зовсім даремно. Боячись помилитися, ми обділяємо своє життя. І цим позбавляємо себе нових можливостей, звужуємо свої кордони і блокуємо творчість. Життя може стати досить одноманітним, а про якісь значущі досягнення навіть не варто і мріяти. Все вищесказане певною мірою відноситься і до ораторського мистецтва. Будь-який, навіть найвправніший оратор, починав свою кар’єру з помилок. І це природно.

БІОТЕХНОЛОГ – творець майбутнього. Частина 3. Зоряний шлях біотехнології: наука майбутнього

Вже зараз біотехнологія здатна творити дива. Вже сьогодні люди отримали владу над життям. Але що далі, як розпорядитися цією владою? По-перше, ми можемо вилікувати усі хвороби. За допомогою моноклональних антитіл може бути створено ліки від будь-якого вірусу, та навіть від онкологічних хвороб. При цьому, на відміну від хімічних препаратів, серйозної побічки від антитіл не буде.

Так, біотехнологія може перемогти рак чи СНІД. Більше того, будь-який орган чи тканину можна буде виростити зі стовбурових клітин, а значить трансплантація будь-якої частини тіла перестане бути проблемою. При цьому в донорські стовбурові клітини перед розмноженням можна пересадити ядра клітин реципієнта, що зведе до нуля вірогідність відторгнення трансплантованого органу.

ДОБРО, ЗЛО І PR

Що може бути більшим добром, як не благодійність – допомога ближньому, що потрапив у біду. Щедрість і милосердя завжди будуть винагородженні. Не збідніє рука, що дає. Що може бути гіршим, ніж добро на показ, благодійність заради піару. Зірки, політики, корпорації постійно вихваляються тим, що роблять добро, і вважають себе втіленням доброчесності. При цьому в Новому Заповіті однозначно сказано, що хизуватися благочинністю – гріх, а добрі справи треба робити так, щоб знав про них тільки Бог. А що думають з цього приводу студенти БТЕК?

Ми спортивні та активні!

Доведено, що спорт – ефективне знеболююче. Перш за все, тренування допомагають м’язам розслабитися та зміцнити суглоби, що може знімати спазми різного характеру. Окрім цього, фізичні навантаження сприяють виробці природного гормону щастя, що ефективно бореться з болем різного характеру.

Заняття спортом покращують імунітет. Це, в свою чергу, захищає організм від грипу та інших захворювань, які атакуючи нас зі зміною температур та сезонів. Таким чином можна стверджувати, що спорт – це панацея від багатьох хвороб, що не має побічних ефектів та здійснює загальний позитивний вплив на тіло.

Хороші тренування – це здоровий сон. І це зовсім не дивно, адже після фізичних навантажень наше тіло, в особливості м’язи потребують гарного відпочинку та відновлення. Доведено, що люди, які регулярно займаються спортом, краще сплять, менше піддаються стресу та не страждають безсонням.

БІОТЕХНОЛОГ – творець майбутнього! Частина 2. Повернення джедая мікросвіту: магія поза Хогвартсом, атака клонів і не тільки

Голод, хвороби, економічна криза… Всі ці проблеми супроводжували людство впродовж всієї його історії. Але скоро вони будуть переможені, адже на боротьбу з ними стали джедаї біотехнології. Впродовж останнього століття вони дали бій голоду та інфекційним хворобам. Але як? Про це нам повідав магістр біології, Андрій Савчук на своїй другій лекції, що також відбулась дистанційно.

Біотехнологія – поняття широке. Зараз вона застосовується майже в усіх сферах людського життя. В сільському господарстві, в медицині, в промисловості, всюди є місце для біотехнолога. І в кожній сфері біотехнологія вже давно незамінна. Антибіотики, інсулін, інтерферон – продукти біотехнології, що рятують людські життя, біопластики, що продукуються бактеріями, вирішують екологічні проблеми, а генетично покращені агрокультури поступово відправлять голод і бідність в минуле. Ось так біотехнологія вирішила одвічні проблеми людства, дозволивши нам надалі розвиватись.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують