Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи рекомендують

Біотехнологія XXI століття: перемоги не закінчуються!

19 квітня на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася ХІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Біотехнологія XXI століття", що була присвячена 185-річчю з дня народження Дмитра Івановича Менделєєва. Традиційно кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ охоче та із зацікавленням долучається до таких заходів. Цього року представником кафедри стала магістрантка І року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Оксана Боднар.

Декан факультету біотехнології і біотехніки КПІ Олексій Дуган був радий вітати всіх охочих пізнавати нові здобутки біотехнології. На цій конференції усі присутні мали можливість ознайомитись з науковими напрацюваннями у сфері біотехнології рослин співробітників Інституту клітинної біології та генетичної інженерії, з яким співпрацює даний факультет.

Студенти-біотехнологи зачаровані Українським Парламетом!

Нещодавно студенти-біотехнологи першого курсу на чолі з куратором групи БТ-1-1 Удимович Віктором Миколайовичем відвідали єдиний законодавчий орган нашої Батьківщини – Верховну Раду України.

Щодня з екранів телевізорів, у стрічці новин в Інтернеті, з радіопередач ми отримуємо інформацію про те, як депутати ухвалили той чи інший закон, який безпосередньо впливає на життя кожного громадянина України. І багатьом людям цікаво побачити, у якій атмосфері депутати приймають ці рішення.

Тому, отримавши пропозицію відвідати Верховну Раду, прийняли рішення скористатися цією нагодою.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія». Вітаємо з перемогою студентів-біотехнологів!

2 квітня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія», в якому традиційно взяли участь студенти кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. На конкурс було подано 64 студентських наукових робіт з 26 закладів вищої освіти, а після їх рецензування для участі у підсумковій конференції ІІ туру конкурсу було відібрано 43 роботи, серед яких 5 робіт наших студентів-біотехнологів – магістрантів І-ІІ року навчання та активних учасників студентського наукового гуртка «Biotech». Слід зазначити, що за результатами І етапу ІІ туру даного конкурсу (рецензування студентських робіт Галузевою Конкурсною комісією) роботи біотехнологів НУХТ були в першій десятці лідерів.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 н.р.

19-22 березня 2019 року у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за спеціальністю «Екологія» 2018/2019 навчального року. Для участі в ньому надійшло 115 робіт, серед яких для участі у ІІ турі було відібрано 86.

До участі в ІІ турі конкурсу було запрошено студентку І курсу магістратури кафедри біотехнології і мікробіології Анну Бондаренко, яка навчається за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

Як студенти-біотехнологи на «Єнамін» завітали

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» - вирішили студенти групи БТ-3-3 і, у супроводі доцента кафедри БТМ Вікторії Красінько, вирушили на екскурсію до ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Єнамін». Справа в тому, що про «Єнамін» ми всі чули багато цікавого: і що організовано підприємство не так давно, у 1999 році, але вже здобуло міжнародне визнання і співпрацює на рівних з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами багатьох країн Європи, а також Китаю, Північної Америки, Австралії та Японії, і що є на сьогодні однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук для первинного біологічного скринінгу, і що має надпотужну наукову базу і тому там можна «вживу» подивитися на найсучасніші прилади для проведення аналізів. Отже не скористатися можливістю завітати на екскурсію на таке цікаве підприємство ми не могли. Тим більше, що організатором цього заходу виступив співробітник сектору ЯМР-досліджень і, одночасно, студент групи БТ-3-4ск, Олексій Астахов, який і став нашим гідом на «Єнаміні».

З ДОСВІДОМ У МАЙБУТНЄ

-         Ну що, поступила?

-         Так! – посміхаюся.

-         І ким же ти тепер будеш?

-         Буду біотехнологом, – гордо відповідаю.

-         Справді? А хто це?

Чесно сказати, то ми і самі ще не розуміли хто ми є і ким ми будемо потім, коли відповідали на такі питання.

Відповідь на питання «Чи на ту спеціальність я вступив?» приходить на практиці

Для кожного студента четвертий курс - це нова сходинка до омріяного майбутнього, відповідальний момент, коли ти стоїш на роздоріжжі свого життя. Перед нами постає одразу велика кількість питань: «Вступати до магістратури чи ні?», «Працювати за спеціальністю чи ні?», «Чи на ту спеціальність я вступив?». Зараз саме той період, коли ми маємо право на помилки та сумніви. Однак, всі вони розвінчуються, коли настає час технологічної та переддипломної практики. У момент, коли потрапляєш на фармацевтичне підприємство, приходить розуміння: «Так, це саме те що я хотів». Проходження практики – це можливість зарекомендувати себе як фахівця, втілити в життя всі набуті за роки знання.

Vivat генетика!

В наші часи можна почути безліч негативних висловлювань стосовно генетично модифікованих рослин, але ця галузь все ж таки має велике майбутнє. І хоч для більшості маніпуляції з генами – це щось на рівні неземних цивілізацій, та для нас студентів ІІІ курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»  це звична справа.

У жовтні минулого року розпочалась наша наукова робота у Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Упродовж трьох місяців ми здобули багато корисних навичок та не менш цікавих знань, ніж в університеті. Спочатку було трохи боязно зробити щось не так: побити посуд, неправильно приготувати поживне середовище, зламати pH-метр, але під пильним наглядом нашої магістрантки другого року навчання Наталії Жалій нам було набагато спокійніше і вдавалось уникнути помилок. І хоч інколи в нашому середовищі з меристемами проростають гриби, ми продовжуємо відточувати свої вміння.

Чому саме БІОТЕХНОЛОГІЯ?

В світі існує багато важливих і цікавих професій: лікарі, політологи, юристи, вчителі... Всі вони надзвичайно корисні і потрібні. А Ви чули колись про біотехнологію? Чи замислювались Ви над тим, як багато вона дає нам для життя?

В першу чергу – це їжа: хліб, який ми їмо, сир, йогурти, вино і квас було б неможливо отримати без знань з біотехнології та мікробіології. Безліч ліків, антибіотиків і вітамінів, які щодня рятують тисячі життів ми отримуємо тільки завдяки мікроорганізмам. Доречі про мікроорганізми, саме вони – головні об’єкти біотехнології, наші вірні друзі і крихітні помічники, які роблять неоціненний вклад в життя кожної людини. Тому на нашій кафедрі студенти з I курсу вивчають будову, функції мікроорганізмів, а також як використовувати їх на практиці. Ледь не забула сказати, що безліч полів рослин, які ми щодня використовуємо в їжу загинули б, якби не добрива, що виготовляються за допомогою бактерій. Але для того, щоб розповісти вам всю користь біотехнологій, потрібно буде написати книгу.

Захист курсових робіт з Загальної мікробіології і вірусології: надії, звершення та сподівання

Засніженого, зимового і навіть чарівного ранку розпочався захист курсових робіт з дисципліни «Загальна мікробіологія і вірусологія». Недоспані ночі, безліч випитої кави, хвилювання та стрес, і ось настала довгоочікувана мить, коли можна з упевненістю похизуватися вміннями, які ми здобули під час написання курсової роботи.

Шлях до цієї миті був непростий та виснажливий. Але сьогодні ми готові показати все, на що здатні. Під час написання курсової роботи ми навчилися користуватися іноземними науковими базами даних: «Mycobank», «PubMed», «KEGG» та ін. Також користувалися науковими журналами та базами патентів різних країн. Ці навички пошуку та аналізу інформації знадобляться нам в подальшому, як для написання дипломної роботи, так і для опублікування наукових статей.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують