Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

«Першопроходці» у галузі біоенергетики

Сьогодні наші магістранти-промисловці стали першовідкривачами лабораторних робіт з дисципліни «Біоенергетика та охорона довкілля» (раніше у навчальному плані дисципліни були лише практичні). Здобувачам дали можливість відчути себе не тільки розробниками альтернативних енерготехнологій, але й доповідачами. До того ж завданням було підготувати доповідь не для підготовленої аудиторії, а максимально просто і зрозуміло, наприклад, як для школярів. Нашим «дорослим першачкам» довелося за короткий час розробити доповідь на тему вітрової та сонячної енергетики і подати таким чином, щоб найменші слухачі могли б зрозуміти що це таке і чому це потрібно.

І навіть така, з першого погляду, складна задача була під силу нашим біотехнологам, адже кропітка та командна робота дозволила за лічені хвилини зробили міні моделі установок, які візуалізують процеси екологічного отримання енергії, а також зобразити прості, доступні та веселі малюнки на дошці з конструкціями вітрогенератору та моделі сонячної батареї.

Першими виступали доповідачі з темою вітряної енергетики. Студенти продемонстрували принцип роботи вітрогенератору, зображеного на дошці, розповіли основні принципи використання, а також переваги та недоліки конструкції. В кінці доповіді було продемонстровано імітаційну модель лопатевого вітрогенератору «Машенька», який наглядно продемонстрував роботу таких установ, але в масштабі столу.

Наступним було розглянуто використання сонячної енергії, де магістранти спочатку загалом розповіли за використання такого «електрогенератору» як Сонце. Здобувачі на дошці зобразили практичне використання даної технології, які використовують пристрої та з яких матеріалів. Окрему увагу було приділено принципу роботи, а також перевагам і недолікам різних конструктивних рішень, які використовуються у сонячній енергетиці. Наприкінці, здобувачі також продемонстрували свою мікро-модель сонячної батареї.

Така імпровізація від лектора дисципліни, доцента Вікторії Красінько, дозволила студентам не лише швидко опанувати матеріал, а й продемонструвати свою креативність та майстерність у конструюванні різних моделей з підручних матеріалів.

Ірина Ковшар, Ольга Петренко,

ПБТ-1-1м

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують «Першопроходці» у галузі біоенергетики