Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Деталізація концепції державного забезпечення якості лікарських засобів від фахівця корпорації "Артеріум"

Ми вже неодноразово в своїх публікаціях розглядали можливості, якими користуються здобувачі-біотехнологи в рамках вивчення спеціальних дисциплін. Не було виключенням і опанування таких дисциплін як «Технології мікробного синтезу лікарських засобів» та «Промислова технологія лікарських засобів», адже майбутні фахівці-біотехнологи третього курсу навчання не оминули нагоди скористатись запрошенням відвідати гостьову лекцію від колишньої студентки нашого університету Анастасії Бондаренко. Зустріч традиційно відбулась в он-лайн режимі на платформі Zoom.

В даний час вчорашня випускниця НУХТ працює у відділі реєстрації провідної української фармацевтичної компанії – корпорації «Артеріум», тобто безпосередньо займається реєстрацією лікарських засобів. На початку своєї кар’єри Анастасія здобувала свій фаховий досвід працюючи інженер технологом у іншій фармацевтичній компанії, де займалась розробкою технологічних регламентів, виробничих рецептур, технологічних інструкцій та інструкцій з пакування.

Темою цієї онлайн-лекції була «Загальна концепція державного забезпечення якості лікарських засобів». Основними пунктами, які детально охарактеризувала лекторка, були:

  • Стратегія ВООЗ щодо забезпечення якості ЛЗ;
  • Належні фармацевтичні практики GхP.

Фахівчиня розповіла про всі тонкощі розробки, дослідження, а також реалізації лікарських речовин та вимоги, які охоплюють всі етапи життєвого циклу лікарських засобів. Гостя повідала про те, що ж таке насправді фармацевтична розробка, належні клінічні та до клінічні дослідження, а також поняття належної виробничої практики (GMP) та основні її вимоги.

Здобувачі, як і раніше, радо поділились своїми враженнями після завершення конференції:

Забродська Юліана, прослухавши лекцію, висловлює свою подяку за цікавий матеріал так: «Хочу подякувати доповідачу з компанії "Arterium", яка допомогла поглибити наші вже набуті знання, а також додала більш нову та цікаву інформацію, яка потрібна нам для майбутньої професії. На даній конференції розповідали про концепцію державного забезпечення якості ЛЗ, а саме про стандартну належну практику, її особливості, а також про взаємозв'язок Належних фармацевтичних практик у забезпеченні якості ЛЗ. Доповідач конкретно та обширно відповідав на запитання, що дало можливість більше дізнатися про забезпечення якості ЛЗ. Дякую».

Водяницька Анастасія зазначила: «Сьогодні для нас дійсно цікавою була лекція, що включала в себе розповідь про стратегію ВООЗ щодо забезпечення якості ЛЗ та належні фармацевтичні практики GхP. Ми дізналися, що концепція ВООЗ якості ЛЗ включає в себе ефективність та безпечність застосування ЛЗ, відповідність вимогам специфікації та про те, що виробництво повинно бути відповідним до правил GMP. Все це найголовніші правила, які повинен знати кожен.

Також було дуже цікаво почути інформацію про взаємозв’язок Належних фармацевтичних практик у забезпеченні якості ЛЗ. Все починається з фармацевтичної розробки, метою якої є створення лікарського засобу відповідної якості та обґрунтування процесу його виробництва.

Було дуже цікаво слухати та пізнавати для себе щось нове. Всім присутнім дуже сподобався виступ, адже після прочитання лекції було задано багато різноманітних питань. Також хочеться подякувати викладачам за можливість пізнавати для себе щось нове»!

Парфенюк Марія також поділилась своїми враженнями: «Надзвичайно цікаво було прослухати лекцію про те, як саме забезпечується якість лікарських засобів у нашій державі. Доповідачка максимально інформативно та в доступній формі окреслила, що таке GxP, з яких саме складається етапів. Під час доповіді ми пригадали як виглядає загальна схема забезпечення якості лікарських засобів, з яких частин складається Настанова СТ-Н МОЗУ 42-4.0:2020 «Лікарські засоби. Належна виробнича практика», її головні нововведення.

Лекторка окреслила основні нюанси та особливості кожного з етапів життєвого циклу лікарського засобу, а також ключові моменти щодо основних вимог GMP. Дуже цікаво було дізнатися, як саме проходить процедура клінічних досліджень на одному із провідних підприємств корпорації «Артеріум».

Особливо корисною дана доповідь була саме для нашого курсу, оскільки ми вже розглядали такі питання під час цього семестру, отже дана лекція допомогла розкласти наші знання по полицям, а значить і підготуватись до складання сесії».

Марта Шульга так підсумувала: «Це було дуже цікаво та корисно, навіть попри те, що з дисципліни «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв» ми вже знали деякі поняття та ключові моменти, однак слухати людину-практика з досвідом роботи – це зовсім інше. Ми почули та засвоїли багато нової інформації, адже ця тема нероздільно пов’язана з нашою майбутньою професією.

Наприкінці зустрічі лекторка з радістю відповідала на всі наші запитання, надавала чіткі та грамотні пояснення. Після таких конференцій прагнення вчитися та розвиватися стає все більшим і більшим».

Такі щирі і навіть дещо емоційні відгуки юних біотехнологів є свідченням практичної цінності зустрічей подібного формату. Отже, є сенс продовжувати практику гостьових лекцій та розширювати коло запрошених фахівців і тематик конференцій.

Тож, до наступних цікавих зустрічей у наступному навчальному році. А нашим здобувачам бажаємо успішно скласти сесію і набратись сил для подолання нових пізнавальних сходинок фахового становлення біотехнолога!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка